Úvodný ilustračný obrázok

60 rokov od vzniku klubu športového potápania Manta v Spišskej Novej Vsi

Potápanie za posledných 60 rokov prešlo obrovským vývojom a technickým pokrokom. Zmenila sa potápačská technika, metodika potápania a rozšírili sa možnosti hĺbkového potápania, ako aj potápania so zmesami plynov.

Vďaka tomu sa stalo potápanie oveľa dostupnejším športom ako kedysi. V dnešnej dobe môže s potápaním začať ktokoľvek, koho tento šport nadchol.

Múzeum Spiša sa vám aj preto rozhodlo poskytnúť pohľad do sveta ukrytého pod hladinou prostredníctvom výstavy tematických fotografií od ôsmich nadšených potápačov a fotografov.

Autori fotografií:

• Jozef Dolanský
  • Ivan Probier
  • Valentín Hvizdoš
  • Oliver Krajňak
  • František Ondruš
  • Ron Kemp
  • Adolf Cetera
  • Radovan Ondirko

Výstavu dopĺňajú potápačské artefakty pripomínajúce históriu potápania, ak aj potápačská fotografická a filmová technika.

Múzeum Spiša a klub Manta Vás srdečne pozývajú na slávnostné otvorenie výstavy, ktoré sa bude konať dňa 21. 9. 2022 o 16.00 hod. vo výstavných priestoroch Múzea Spiša na Letnej ulici číslo 50 v Spišskej Novej Vsi.

Výstavu bude po slávnostnom otvorení prístupná pre verejnosť v štandardných otváracích dobách.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Dátum sprístupnenia

Od 21. 9. 2022 o 16:00