Noc múzeí a galérií 2023

Noc múzeí a galérií 2023

Pozývame Vás na prehliadku interaktívnych expozícií a výstav do Provinčného domu na Letnej ulici č. 50 sídla Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi a kaštieľa a letohrádku Dardanely v Markušovciach.

Program Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi

začiatok programu od 15.00 – 23.00 hod.

V expozícii História Spiša Vám priblížime život vo zväzku šestnástich spišských miest, najnovšie archeologické nálezy a prácu vo fotoateliéri. V expozícii Príroda Spiša a na prírodovedných výstavách Kamufláž a Bionika Vám ponúkneme zábavný program „Hľadaj, skúmaj a tvor". Vyskúšate si interaktívne prvky, nájdete ukryté sovičky, spoznáte princípy bioniky a otestujete si svoju šikovnosť v tvorivej dielni. Na výstave Spišská župa sa dozviete mnoho zaujímavostí o histórii a zániku tohto administratívneho celku.

Súčasťou podujatia je aj slávnostné vyhodnotenie súťaží „O najkrajšiu kraslicu" a „Najkrajšiu výtvarnú prácu s tematikou jari".

Program kaštieľa a letohrádku Dardanely v Markušovciach,

štandardné a SMART prehliadky expozícii 9.00 – 15.30 hod.,

hlavný večerný program 18.00 – 20.00 hod.

Mimoriadne atraktívna večerná prehliadka renesančného kaštieľa v Markušovciach, kde je umiestnená jedinečná expozícia zameraná na vývoj historického nábytku. Pohodlne sa obujte, pretože nazrieme aj do tajných zákutí kaštieľa. Prevedieme Vás bočnými schodiskami, a to nevynímajúc ani priestory kaštieľnej pivnice a povaly. Večerný program bude pokračovať koncertom vážnej hudby v letohrádku Dardanely so začiatkom o 19.00 h. Účinkujúci: hra na klavír a organový pozitív Marek Jamrich, spev Filip a Lea Demekovci. Tešiť sa môžete na populárne árie z opier, operiet, muzikálov.

Zľavnené vstupné 3 € platí na prehliadku všetkých troch objektov Provinčného domu v Spišskej Novej Vsi, kaštieľa a letohrádku Dardanely v Markušovciach.

Dátum podujatia

13. 5. 2023 od 15.00 hod.

Vstupné:

Jednotné vstupné 3 € a vstupenka platí v tento deň do všetkých objektov nášho múzea.

Miesto konania

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi
Letná 50, 052 01 Spišská Nová Ves

Kaštieľ a letohrádok Dardanely v Markušovciach
Michalská 382/59, 053 21 Markušovce

Plagáty a pozvánky