Vianočný koncert v letohrádku Dardanely-Header

Vianočný koncert

V letohrádku Dardanely v Markušovciach.

Vianočný koncert v letohrádku Dardanely v Markušovciach opäť po dvoch rokoch.

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, srdečne pozýva všetkých priaznivcov múzea a milovníkov hudby na Vianočný koncert, ktorý sa tento rok uskutoční mimoriadne v dvoch predstaveniach v sobotu 17. decembra so začiatkom o 15.00 a 18.00 hodine v koncertnej sále letohrádku Dardanely v Markušovciach. Múzeum Spiša tak po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou umožní jedinečný zážitok v tradičnom predvianočnom čase všetkým záujemcom. V programe vystúpia známi umelci Zuzana Čurmová – soprán, Titusz Tóbisz – tenor, Martin Kovács – barytón a Júlia Grejtáková ako hudobný sprievod na klavíri. Odznejú nádherné sakrálne skladby, operné árie, či duetá. Samozrejme, chýbať nebudú ani známe vianočné koledy, ktoré navodia pokojnú vianočnú atmosféru.

Pár informácií o účinkujúcich:

Titusz Tóbisz

Titusz Tóbisz študoval operný spev na Konzervatóriu v Košiciach pod vedením Juraja Šomorjaia a absolvoval na Konzervatóriu Jozefa Adamoviča. Od roku 2014 je sólistom Opery Štátneho divadla Košice. Zároveň spolupracuje ako hosťujúci sólista s ďalšími európskymi opernými domami i s Divadlom Nová scéna v Bratislave. Je držiteľom ceny Harmónia 2018 ako sólista roka v oblasti vážnej hudby. Ocenený bol však viacerými cenami, medzi tie posledné paria Výročná cena Literárneho fondu a nomináciu na prestížne ocenenie Dosky 2019, Cena ministra kultúry 2019 a Výročná cenu Literárneho fondu 2020 a mnohé ďalšie.

Zuzana Čurmová sa ako operná speváčka už počas štúdia na Konzervatóriu v Košiciach predstavila na mnohých domácich a zahraničných koncertných vystúpeniach. Spolupracovala s Operou Integra v Londýne, Operou Slovakia, Štátnym divadlom v Košiciach. Od roku 2019 študuje operný spev na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne. Je držiteľkou niekoľkých ocenení z rôznych speváckych súťaží, napr. titul absolútneho víťaza na medzinárodnej speváckej súťaži Iuventus Canti. Počas štúdia sa úspešne umiestnila na medzinárodnej súťaži Pražský pěvec, 3. miesto na medzinárodnej súťaži v Olomouci.

Martin Kovács je absolventom Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach a už niekoľko rokov úspešne hosťuje v operných a operetných rolách prevažne na scéne Opery Štátneho divadla v Košiciach. V jeho repertoári sa nachádzajú postavy ako Schaunard(Bohéma), Masetto(Don Giovanni), Bondy(Vojvodkyňa z Chicaga).

Júlia Grejtáková pôsobí v Štátnom divadle Košice ako hlavná korepetítorka opery a tiež na Konzervatóriu J. Adamoviča v Košiciach ako korepetítorka speváckeho oddelenia. Spolupracuje so Štátnou filharmóniou Košice pri uvádzaní vokálnych diel a koncertov. V rokoch 2011 - 2014 bola stálou korepetítorkou svetovej speváckej súťaže Musica Sacra v Ríme. Je stálou dramaturgičkou a hlavnou korepetítorkou o.z. Opera Slovakia, organizátorkou a autorkou mnohých projektov, prevažne operných koncertov, ale aj benefícií pod hlavičkou Rotary Klubu Košice Classic. Od roku 2015 pravidelne účinkovala na festivale Les Musicales de Louvergny vo Francúzsku, pod vedením dirigenta Paola Gatta.

Vstupenky si môžete objednať na:

kastiel@muezumspisa.com alebo na telefónnom čísle +421 917 746 339

Kedy?

17. 12. 2022 o 15.00 a 18.00 hod.

Miesto

Kaštieľ a letohrádok Dardanely v Markušovciach
Michalská 382/59, 053 21 Markušovce

Vstupné

15 €

Vstupenky si môžete objednať

Mailom kastiel@muezumspisa.com, alebo na telefónnom čísle +421 917 746 339

Plagáty a pozvánky