Skyva - Veľkonočný koncert (dizajn: Vladimír Krempaský)

Skyva
Veľkonočný koncert v letohrádku Dardanely

Srdečne Vás pozývame spríjemniť si Veľkonočné sviatky v letohrádku Dardanely v Markušovciach, kde je pre Vás na Veľkonočnú nedeľu 31. 3. 2024 o 18:00 hod. pripravený Veľkonočný koncert slovenskej hudobníčky a interpretky, ktorá vystupuje pod menom Skyva.

O umelcoch

Skyva

Autorka hudby, textov, poézie, speváčka, klaviristka z Košíc. Jej debutový album Zrkadlo (2018) získal nomináciu na Radio_Head Awards, v októbri 2023 vydala v poradí druhý album Z exilu. Vďaka vlastnej tvorbe s ňou spolupracujú aj ďalší umelci - speváčka Sima Magušinová (duet Piaty živel), operný spevák Marián Lukáč (viacero duetov), speváčka Veronika Rabada (program Balady), herec a režisér Peter Cibula (hudba k rozprávke Kocúr v čižmách, spoločný program Strieborné nitky), Pavol a Ivana Dankovci (hudba a texty pre tanečné divadlo Áno?: Sólo pre dvoch)...

Samuel Marinčák

Samuel Marinčák patrí medzi výrazných jazzových gitaristov na Slovensku. Autorsky publikum oslovil oceneným debutovým albumom Reflection of my soul (2021). So Skyvou hrá a spolupracuje od roku 2018. Je stálym hosťom v skupine AMC Trio, s ktorou absolvoval množstvo vystúpení na Slovensku, ale aj v zahraničí. Počas svojej hudobnej kariéry účinkoval s takými významnými hudobníkmi akými sú Randy Brecker, Bill Evans, Eric Marienthal, Bob Franceschini, Regina Carter, Ulf Wakenius, Michael Patches Stewart, Peter Lipa, a ďalší.

Informácie

Dátum: 31. 3. 2024
Čas: 18. 00 hod.
Vstupné: 10 €
Miesto: Letohrádok Dardanely v Markušovciach

Dátum podujatia

31. 3. 2024 o 18.00 hod.

Miesto konania

Kaštieľ a letohrádok Dardanely v Markušovciach
Michalská 382/59, 053 21 Markušovce

Plagáty a pozvánky