Vystúpenie Mira Jaroša v kaštieli a letohrádku Dardanely v Markušovciach

Letohranie 2023
a vystúpenie Mira Jaroša

Srdečne pozývame všetkých, ktorí majú radi zábavu a chcú s nami spoločne odštartovať leto 2023, na už 3. ročníku nášho letného festivalu s názvom “Leto hranie”.

Tento rok sme si pre vás pripravili naozaj bohatý program, ktorý začne od 13.00 hod. otvorením festivalu, nasledovať bude vystúpenie základnej umeleckej školy ART School Smižany. Od 15.00 hod. si Edo drevo a lesné Víly pripravili pre deti rôzne súťaže.O darčeky pre šikovné deti sme sa postarali my v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom a OOCR Slovenský Raj & Spiš.

Záver festivalu bude patriť vystúpeniu Mira Jaroša, ktorého začiatok je plánovaný na 17.00 hod.

Popri hlavnom programe sa môžete tešiť na nespočetné množstvo sprievodných podujatí, ktoré budú prebiehať počas celého festivalu a sú zahrnuté v cene vstupenky.

Sprievodné podujatia budú prebiehať od 13.00 - do 17.00:

• Edo a Edko Drewovci a lesné Víly
  • Maľovanie na tvár a balónové kreácie
  • Jazda na koníkoch v parku
  • Skákacia atrakcia
  • Ukážky historického šermu
  • Ukážky prvej pomoci - Slovenský Červený kríž,

Kreatívne dielne

• Maliarska - mini kurz maľby na pravé plátno
  • Remeselná - ukážky tradičných remesiel
  • Prírodovedná
  • Výroba odznakov

Hry v parku:

• pétanque
  • prekážková dráha
  • veselé puzzle
  • malí rytieri
  • skladanie dreveného hradu

Ceny a možnosti vstupeniek

Vstupenka Cena v predpredaji Cena na mieste
Deti do 3 rokov vrátane * Bezplatný vstup*
Deti, študenti do 18 rokov, dôchodcovia a ZŤP 5 € 6 €
Dospelí 8 € 10 €
Rodinná vstupenka (2 dospelé osoby a 3 deti) 21 € 26 €

*Deti do 3 rokov vrátane majú bezplatný vstup na podujatie len v sprievode platiacej dospelej osoby, pričom jedna dospelá osoba môže sprevádzať najviac dve deti.

Lístky v predpredaji si môžete zakúpiť v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi na Letnej ulici číslo 50 ako aj v kaštieli a letohrádku Dardanely v Markušovciach na Michalskej ulici 382/59, 053 21 Markušovce.

Predpredaj vstupeniek začína od 30. 5. 2023 a končí v sobotu 17. 6. 2023 zatvorením predajných miest.

Doplnkové služby:

Relax a Gastro zóna v ktorej sa môžete tešiť na široký výber občerstvenia (cukrová vata, langoše, hot dogy, skvelá káva).

Počas podujatia môžete rovnako využiť aj možnosť prehliadok expozícií kaštieľa a letohrádku Dardanely za zvýhodnené vstupné.

Ako sa k nám dostanete

Vstup na podujatie Letohranie bude výhradne cez vstupnú bránu pred letohrádkom Dardanely v Markušovciach. Na parkovanie sme pre vás pripravili dve parkovacie plochy. Prvá je hneď pri obecnom úrade, z tejto plochy je však nutný dlhši peši presun cca 5 min. viď mapa nižšie. Druhá je priamo pri hlavnom vstupe.

K obom parkovacím plochám Vás bude navigovať a usmerňovať pomocný personál.

Mapa parkovania na podujatí Letohranie

Dátum podujatia

18. 6. 2023 od 13.00 hod.

Miesto konania

Kaštieľ a letohrádok Dardanely v Markušovciach